Szkolenia

W imieniu Komitetu Naukowego oraz organizatora, zapraszam do udziału w dwóch wydarzeniach naukowych:
- „VI Warszawskie Seminarium UroRadioOnkologii"
- „XI Warszawskie Seminarium Neurourologii"
Oba kongresy odbędą się w trybie online.
Podczas VI edycji UroRadioOnkologii, która odbędzie się 21.11.2020 (sobota), skupimy się na badaniach obrazowych, onkouroekonomii, oraz raku nerki, prostaty i pęcherza.
12.12.2020 (sobota) już po raz XI będziemy mieli okazję ocenić działania z zakresu NeuroUrologii. Tegoroczny pogram obejmuje urologię czynnościową, uroginekologię i farmakoterapię.
Szerokie grono ekspertów w swoich dziedzinach przedstawi aktualne problemy, z którymi spotykają się lekarze w swojej codziennej praktyce, a w trakcie debat spróbują je omówić przedstawiając swoje opinie i doświadczenia.
W załączeniu przesyłam zaproszenia oraz programy wydarzeń.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w Seminariach.

Rejestracja jest możliwa poprzez stronę internetową:
www.debaty-zdrowie.pl/neurourologia/
www.debaty-zdrowie.pl/uroradioonkologia/

oraz w formie listy osób zainteresowanych wzięciem udziału, przesłanej na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Już wkrótce pierwsza w Polsce konferencja poświęcona prehabilitacji

W dniach 8-9 października 2020 roku odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja online dotycząca nowego pojęcia w medycynie – „Prehabilitacja – jak zacząć, by dobrze się skończyło”. Konferencja głównie jest kierowana do lekarzy. W wydarzeniu weźmie udział kilkunastu znanych krajowych ekspertów. Udział jest bezpłatny. Zapisy odbywają się poprzez stronę internetową OkoloOperacyjnie.pl. Organizatorem jest Fundacja Medigent, zajmująca się m.in. wprowadzaniem nowych technologii w medycynie.

Na początku października odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja, pt. „Prehabilitacja – jak zacząć, by dobrze się skończyło”. Jej pomysłodawcami są prof. Tomasz Banasiewicz i prof. dr hab. med. Stanisław Kłęk. Konferencja jest przede wszystkim kierowana do specjalistów, w tym lekarzy.

– Celem konferencji jest szerokie zainteresowanie zagadnieniem prehabilitacji środowiska medycznego. Chcemy pokazać, jak wiele można zrobić przed zabiegiem, by leczenie operacyjne przebiegało sprawniej i szybciej niż dotychczas. Zyska na tym nie tylko pacjent, ale też personel medyczny oraz cały system opieki zdrowotnej. Jednym z naszych odległych celów jest stworzenie struktury działań, ustalenie zasad, rekomendacji, wytycznych i opracowanie standardów prehabilitacji w Polsce – mówi prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz, współzałożyciel Fundacji Medigent.

W ciągu dwóch dni będzie szczegółowo omawiana koncepcja prehabilitacji jako ważnego elementu kompleksowej opieki okołooperacyjnej. Wyjaśnione zostanie jej znaczenie dla poszczególnych specjalistów.

Przedstawione zostanie m.in. przygotowanie żywieniowe, fizyczne oraz psychologiczne do zabiegu. Zostaną też omówione prawdziwe historie pacjentów, a także doświadczenia lekarzy wprowadzających prehabilitację. Prowadzący zaprezentują również, jak radzą sobie ośrodki, które podjęły się już jej stworzenia.

– Prehabilitacja oznacza kompleksowe przygotowanie do zabiegu operacyjnego czy długotrwałego leczenia, np. onkologicznego. Jej podstawą jest doprowadzenie pacjenta do możliwie optymalnego stanu zdrowia, który pozwoli na dobrą tolerancję zabiegu chirurgicznego, uniknięcie powikłań i szybki powrót do sprawności. Proces ten obejmuje eliminację nałogów, przygotowanie żywieniowe, odpowiedni dobór ćwiczeń oraz wsparcie psychologiczne – dodaje prof. Banasiewicz.

Spotkanie odbędzie się w formie online. Organizatorzy zapowiadają, że zadbają, aby było nowatorskie, ciekawe i niecodzienne. Konferencja będzie polegała na serii sesji tematycznych w gronie ekspertów. Wykłady, odnoszące się do konkretnych sytuacji klinicznych, będą pretekstem do szerszej dyskusji. Będzie więc sporo interakcji. I jak dodają, zamierzamy też kreatywnie reagować na potrzeby uczestników.

W wydarzeniu weźmie udział blisko 30 znanych krajowych ekspertów. Oprócz profesorów Banasiewicza i Kłęka, prelekcje wygłoszą dr Mariola Kosowicz, prof. Katarzyna Sierakowska, dr Piotr Czyżewski, mgr Konrad Klekot, dr Bianca-Beata Kotoro, prof. dr hab. med. Piotr Tutka, dr Maciej Jurasz, dr hab. n med. Mirosław Czuczwar, mgr Marzena Matusiewicz, prof. Piotr Gronek, prof. Jacek Sobocki, dr Jan Ilkowski, dr Mateusz Wityk, dr Anna Kwiatkowska, prof. Michał Pędziwiatr, prof. Mariusz Wyleżoł, mgr Jolanta Dynarska i dr Lidia Wiechecka.

– Udział w konferencji jest bezpłatny. Jednak liczba miejsc jest ograniczona ze względu na duże zainteresowanie tematem, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Zapisy odbywają się poprzez stronę internetową wydarzenia, dostępną pod adresem OkoloOperacyjnie.pl – podsumowuje Piotr Piątek z Fundacji Medigent.

Więcej o konferencji: https://okolooperacyjnie.pl/ 

Rejestracja dla lekarzy (bezpłatna): https://webinar.neovinci.pl/prehabilitacja/register 

***

   W PRZYPADKU DODATKOWYCH PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT:

Piotr Piątek, Fundacja Medigent

t:          +48 501 64 73 03

e:         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

w:        www.medigent.org

Szanowna Pani Doktor, Szanowny Panie Doktorze
Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Naczelnej Izby Lekarskiej do końca roku realizuje bezpłatne szkolenia on-line dla lekarzy i lekarzy dentystów z zakresu postępowania diagnostycznego, terapii oraz profilaktyki*

• chorób układu krążenia,
• chorób nowotworowych,
• chorób i zaburzeń psychicznych,
• chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego,
• chorób układu oddechowego,
uzupełnione o warsztaty z komunikacji i budowania relacji pomiędzy lekarzami pierwszego kontaktu a lekarzami specjalistami.

 • Szkolenie współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER)

Zapisz się tutaj -> https://nil.org.pl/dla-lekarzy/kursy-i-szkolenia

Pytania i wątpliwości tutaj-> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 22 558-80-47; tel. 600 048 082

Wszystkie szkolenia są bezpłatne, akredytowane, uczestnicy otrzymują punkty edukacyjne.

ODZ Naczelnej Izby Lekarskiej uruchomił także nowe szkolenia on-line i stacjonarne. Jesienią zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniach z kompetencji miękkich, z zakresu prawa medycznego. Mamy również w ofercie szkolenia dla kierowników placówek medycznych, a także rezydentów.

Wybrane tematy:
• Współodpowiedzialność lekarza i pacjenta za efekty leczenia
• Strategie zachowań w sytuacjach konfliktowych – z pacjentem i w zespole
• Wystąpienia publiczne - warsztaty dla lekarzy
• Dokumentacja medyczna i e- dokumentacja
• Wzajemne relacje między lekarzami w rozumieniu Kodeksu Etyki Lekarskiej
• Zawód-Szef, czyli podstawy zarządzania ludźmi
• Aktywność lekarzy na rynku pracy. Wsparcie personelu lekarskiego w procesie poszukiwania pracy oraz sterowania własnym rozwojem.

Zapisz się tutaj -> https://nil.org.pl/dla-lekarzy/kursy-i-szkolenia

Pytania i wątpliwości tutaj -> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 600 048 082; tel. 22 558-80-47


Zapraszamy do kontaktu

pozdrawiamy
Ośrodek Doskonalenia Zawodowego
Naczelnej Izby Lekarskiej

Naczelna Izba Lekarska
ul. Jana Sobieskiego 110
00-764 Warszawa

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na IV edycję „Intensywnego Praktycznego Kursu Chirurgii Endoskopowej u Dzieci" organizowaną 20-22 listopada 2020r. w ramach realizowanego przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu projektu POWER pod nazwą „Rozwój praktycznego kształcenia podyplomowego lekarzy w Centrum Symulacji Medycznej we Wrocławiu".

Kurs jest dedykowany chirurgom oraz urologom dziecięcym, a także innym specjalistom i rezydentom z dziedzin chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, torakochirurgii, chirurgii naczyniowej, neurochirurgii, urologii oraz urologii dziecięcej, ortopedii i traumatologii oraz pozostałym lekarzom ośrodków urazowych, oddziałów chirurgicznych i urologicznych.

Dyrektorem, a zarazem autorem kursu jest prof. dr hab. Dariusz Patkowski – specjalista chirurgii i urologii dziecięcej. Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, były Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych. Ekspert międzynarodowy w dziedzinie chirurgii endoskopowej u dzieci, wykładowca na międzynarodowych i krajowych Kongresach chirurgii endoskopowej, kursach endoskopowych w całej Europie, USA, Chinach, Kuwejcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i wielu innych. Jako jeden z niewielu polskich chirurgów wykłada i szkoli w najbardziej prestiżowym ośrodku szkolenia chirurgów endoskopowych IRCAD w Strasburgu. Prof. Patkowski jest autorem endoskopowej techniki operacji przepukliny pachwinowej u dzieci nazwanej PIRS.

W razie jakichkolwiek pytań, mail kontaktowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rekrutacja trwa od 21.09.2020r. do 5.10.2020r.

Szczegóły oraz materiały do pobrania w linku: http://www.csm.umed.wroc.pl/2020/08/26/intensywny-praktyczny-kurs-chirurgii-endoskopowej-u-dzieci-iv/

SEKRETARIAT

 • Ewa Słapczyńska
 • tel.: 94 720 27 00
 • komórka: 604064681
 • biuro@oil.koszalin.pl
 • koszalin@hipokrates.org

REJESTR LEKARZY / PRAKTYKI LEKARSKIE

 • Gabriela Adamowicz
 • tel.: 94 720 27 02
 • komórka: 600016634
 • gabi@oil.koszalin.pl

RZECZNIK

 • Ewa Polit
 • tel.: 94 720 27 05
 • komórka: 730 713 444
 • lep_74@hipokrates.org

KSIĘGOWOŚĆ

 • Grażyna Piotrowska
 • tel.: 94 720 27 04
 • ksiegowosc@oil.koszalin.pl

SĄD LEKARSKI

 • Danuta Dulat
 • tel.: 94 720 27 03
 • komórka: 600016634
 • prezydium@oil.koszalin.pl
Copyright © 2017 Okręgowa Izba Lekarska w Koszalinie. All Rights Reserved.