Szanowni Państwo
Chciałbym przekazać informację o konkursie, który organizujemy dla wszystkich szpitali publicznych, prywatnych oraz innych podmiotów leczniczych prowadzących działalność na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
Może on wydać się interesujący dla członków Państwa Izby i stanowić inspirację do wprowadzania innowacji w pracy lekarzy oraz administracji w szpitalu, przychodni czy prywatnym gabinecie.
Ostateczny termin zgłaszania projektów do konkursu to 3.11 (przyszła niedziela).
Link do strony internetowej konkursu: Hospital AI Challenge – Konkurs dla podmiotów ochrony zdrowia w Polsce
Link do formularza zgłoszeniowego: Hospital AI Challenge – Formularz zgłoszeniowy
W załączniku znajdą Państwo również regulamin konkursu oraz przykład wdrożonego przez nas rozwiązania AI optymalizującego prace z dokumentacją.
Jeżeli pojawią się jakiekolwiek pytania podczas wypełniania formularza, zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji (dane kontaktowe są dodane w CC oraz stopce maila).
Poniżej inspiracyjne przykłady z wykorzystaniem AI dla Ochrony Zdrowia:
- Zastosowanie sztucznej inteligencji do analizy dokumentacji archiwalnej, celem podsumowań historii choroby, zapytań o szczegóły terapii.
- Zastosowanie sztucznej inteligencji do analizy plików xls /pdf / tekstowych celem generowania podsumowań/ streszczeń /wyciągania wniosków ze źródeł danych.
- Zastosowanie sztucznej inteligencji w celu zmniejszenia kosztów operacyjnych poprzez redukcję niepotrzebnych dni spędzanych przez pacjentów w szpitalu z powodu powikłań.
- Efektywne wykorzystanie sztucznej inteligencji do oszczędzania czasu zespołów medycznych na przygotowywaniu raportów, wykorzystywanych w badaniach klinicznych, badaniach i rozwoju oraz edukacji pacjentów. Z wykorzystaniem modeli o dokładności przekraczającej 95%, narzędzia te są zdolne do przetwarzania i generowania nieustrukturyzowanej treści, co pozwala oszczędzić od 50 do 90% czasu przeznaczonego na redagowanie dokumentacji medycznej.
- Wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji w analizie obrazów medycznych, w tym zdjęć rentgenowskich, obrazów z rezonansu magnetycznego i ultradźwięków, celem usprawnienia procesów diagnostycznych.
- Zastosowanie sztucznej inteligencji do usprawnienia procesu rejestracji pacjentów, zarówno telefonicznie, jak i w placówkach medycznych. Inteligentne systemy są w stanie znacząco zredukować czas oczekiwania oraz upraszczać procedury przyjęcia, oferując między innymi samoobsługowe procesy przy użyciu kodów QR i inteligentnych chatbotów prowadzących przez cały proces rejestracji.
Patronatem objęli nas:
- Polska Federacja Szpitali – w osobie prof. nadzw. MD, PhD, MBA, FACP, FESC Jarosława J. Fedorowskiego
- NIL IN - Sieć Lekarzy Innowatorów,
- Amazon Web Services (AWS),
- RynekZdrowia.pl
Pozdrawiam
Michał Lukas
Clients & Industries senior coordinator
Life Sciences & Health Care
Deloitte Poland & CE
Mobile: +48 886 522 748