Cennik, formularz zgłoszenia oraz szczegóły Spotkań na stronie Łódzkiej Izby: https://oil.lodz.pl/aktualnosci/wszystkie-informacje/lodzkie-spotkania-stomatologiczne.html
Wiceprezes ORL
lek. dent. Małgorzata Lindorf
![]() |
Okręgowa Izba Lekarska w Koszalinie |
Wiceprezes ORL
lek. dent. Małgorzata Lindorf
Zapraszamy do rejestracji na
Ogólnopolską Konferencję Opieki Paliatywnej
„Odchodzić bez bólu” 2022
Mamy przyjemność ogłosić, że już 23 września 2022 r. w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie naukowe – Ogólnopolska Konferencja Opieki Paliatywnej „Odchodzić bez bólu”. Spotkanie to zgromadzi ponad 350 specjalistów: lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy związanych zawodowo z opieką nad pacjentem u kresu życia. Zapraszamy do rejestracji: www.odchodzicbezbolu.pl.
23 września 2022 r. w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego głos zabiorą najważniejsze osobistości medycyny paliatywnej oraz pielęgniarstwa opieki paliatywnej w Polsce – eksperci podczas wystąpień
i dyskusji poruszą m.in. takie tematy, jak: nowoczesne metody leczenia bólu, ból przebijający, żywienie pacjentów u kresu życia, rany w hospicjach – postępowanie z odleżynami i owrzodzeniami nowotworowymi, sedacja paliatywna u dzieci, osoby nieheteronormatywne (LGBTQ+) w opiece paliatywnej i wiele, wiele innych. W spotkaniu weźmie udział ponad
350 pielęgniarek i lekarzy.
O Dobrej Śmierci i najwyższych standardach opieki
- Głęboko wierzę w to, że istnieje Dobra Śmierć – mówi dr n. med.
i n o zdr. Paweł Witt, Przewodniczący Komitetu Naukowego oraz pomysłodawca konferencji. - Wierzę w to, że w 2022 roku jako personel medyczny jesteśmy
w stanie zapewnić pacjentowi dobrą śmierć i opiekę na światowym poziomie. Że możemy czerpać z lepszych wzorców i stopniowo podwyższać poziom opieki nad umierającymi w Polsce. Że żeby to się stało – musimy o tym rozmawiać i dzielić się doświadczeniami – dodaje dr Witt.
Wrześniowa konferencja „Odchodzić bez bólu” otwiera cykl spotkań z tej serii,
a także zawiązuje społeczność wokół tak ważnego tematu, jakim jest ból
w odchodzeniu.
- Tworzymy „Odchodzić bez bólu” nie jako pojedyncze spotkanie, ale jako początek wieloletniej dyskusji o bólu u kresu życia – mówi dr Paweł Witt. - Bólu fizycznym, ale też mentalnym, emocjonalnym, wielowymiarowym. Bólu codziennie obecnym w naszych hospicjach.
Najlepsi eksperci i prestiżowe patronaty
Podczas Ogólnopolskiej Konferencji Opieki Paliatywnej wykłady poprowadzą kluczowi eksperci w dziedzinie medycyny i opieki paliatywnej w Polsce.
Spotkanie objęły patronatem honorowym następujące instytucje: Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Badania Bólu, Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej, Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej, Europejskie Stowarzyszenie „Czyste Leczenie”, Polskie Towarzystwo Naukowe Leczenia Ran i Organizacji Opieki, Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki, Uczelnia Łazarskiego, a także Konsultanci Krajowi: w dziedzinie medycyny paliatywnej – prof. Wojciech Leppert, w dziedzinie geriatrii – prof. Tomasz Targowski, w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej – dr n o zdr. Mariola Rybka, w dziedzinie onkologii klinicznej, prof. Maciej Krzakowski, w dziedzinie farmakologii klinicznej – prof. Bogusław Okopień oraz w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej – prof. Jan Styczyński.
Organizatorami Ogólnopolskiej Konferencji Opieki Paliatywnej są: Wydział Nauk o Zdrowiu WUM, Katedra Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci UCK WUM, Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci oraz Vicommi Media.
Zapraszamy do rejestracji!
Ogólnopolska Konferencja Opieki Paliatywnej to wydarzenie o nieocenionej wartości naukowej, szkoleniowej, ale też motywacyjnej i terapeutycznej.
Zapraszamy do rejestracji na stronie wydarzenia:
Dzień dobry,
Szanowni Państwo,
w nawiązaniu do wcześniejszej korespondencji przesyłam szczegółowy program XIII Ogólnopolskiej Konferencji Lekarsko - Farmaceutycznej BEZPIECZNA FARMAKOTERAPIA,
która odbędzie w dniach 23-25 września 2022 roku w Krakowie.
Mamy nadzieję, że w tym roku znajdą Państwo czas by wziąć czynny udziału w naszej Konferencji.
Prosimy też o przesłanie informacji kto z Państwa będzie na całej Konferencji, lub tylko w któryś dzień lub na konkretnym wykładzie.
W celu omówienia szczegółów proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny, który znajduje się w stopce.
PIĄTEK, 23 WRZEŚNIA 2022
12.00 Rejestracja
12.00-12.45 Lunch
13:00-13:30 uroczyste rozpoczęcie Ogólnopolskiej Konferencji Lekarsko-Farmaceutycznej BEZPIECZNA FARMAKOTERAPIA
13:30-14:15 prof. dr hab. n. med. Mirosław Szura „Wczesne wykrywanie i leczenie raka jelita grubego”
14:15-15:00 prof. dr hab. med. Piotr Chłosta „Rak gruczołu krokowego i leczenie”
15:00-15:45 dr n. med. Anna Przeklasa-Muszyńska „Leczenie pacjenta z bólem ostrym i przewlekłym”
15:45-16:15 PRZERWA KAWOWA
16:15-17:00 dr n. med. Mirosława Puskulluoglu „Immunoterapia z zastosowaniem inhibitorów punktów kontrolnych: wskazanie i skutki uboczne”
17:00-17:45 dr hab. n. med. Barbara Gryglewska, prof. UJ „Postępy w leczeniu niewydolności mięśnia sercowego”
19:30 wieczór koleżeński
SOBOTA, 24 WRZEŚNIA 2022
10:00-11:30 dr hab. n. med. Radosław Zagożdżon „Immunoterapia CAR-T”
11:30-12:00 PRZERWA KAWOWA
12:00-12:45 dr n. med. Aleksandra Grela-Wojewoda „Kardiotoksyczność nowych terapii onkologicznych raka piersi”
12:45-14:00 prof. dr hab. n. farm. Barbara Filipek „Nowoczesna farmakoterapia chorób metabolicznych i leczenie zawału mięśnia sercowego”
13:30-14:00 test końcowy
14:00-15:00 podsumowanie konferencji
NIEDZIELA, 25 WRZEŚNIA 2022
9:00-10:00 rozdanie certyfikatów
10:00-11:00 oficjalne zakończenie konferencji
Informacje i szczegóły:
KOMITET ORGANIZACYJNY
ul. Pułaskiego 9
40-273 Katowice
tel. (0-32) 788 55 40
fax.: (0-32) 788 55 50
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.fuzio.pl
www.bezpiecznafarmakoterapia.pl
Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że w Instytucie Nauk Prawnych PAN rozpoczął się nabór na dwusemestralne Studia Podyplomowe „Prawo Medyczne”. Ich celem jest przekazanie słuchaczom kompleksowej wiedzy na temat polskiego prawa medycznego, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów praktycznych. Program Studiów obejmuje 171 godzin dydaktycznych, co umożliwia przedstawienie szerokiego spektrum zagadnień (szczegółową listę proponowanych zajęć przesyłam w załączeniu).
Zajęcia w formie wykładów oraz wykładów z elementami warsztatowymi będą prowadzone w formie zdalnej, co pozwala na uczestnictwo w nich bez konieczności dojazdu do siedziby Instytutu Nauk Prawnych PAN. Zajęcia będą odbywały się raz lub dwa razy w miesiącu (listopad 2022 – czerwiec 2023), w soboty i niedziele.
Termin zapisów upływa 21 października 2022 r. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o przyjęciu na Studia będzie decydowała kolejność zgłoszeń.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej https://inp.pan.pl/studia-podyplomowe/prawo-medyczne/. Dodatkowe informacje można także uzyskać pod adresem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu 699 856 879.
Zwracam się z uprzejmą prośbą o upowszechnienie niniejszej informacji.